Po raz piąty przyznano nagrody Elsevier-Perspektywy

150x110

22 listopada odbył się finał 5. edycji konkursu Elsevier – Perspektywy Research Excellence Awards. Wydawnictwo Elsevier wspólnie z Fundacją Edukacyjną “Perspektywy” po raz kolejny doceniło dorobek naukowy trzech badaczy, którzy mogą poszczycić się niezwykłymi osiągnięciem i licznymi publikacjami w najbardziej prestiżowych czasopismach naukowych.

Do tegorocznej edycji konkursu, w kategorii Scopus Young Researcher Award zgłosiło się ponad 100 kandydatów poniżej 30 roku życia. Zwycięzcą i zdobywcą głównej nagrody ufundowanej przez wydawnictwo Elsevier został dr Wojciech Błogowski z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, który bada mechanizmy biomechaniczne odpowiedzialne za procesy uszkodzenia i regeneracji tkanek i narządów w organizmie człowieka. Laureat przeznaczy nagrodę na sfinansowanie udziału w zagranicznej konferencji naukowej.
Kapituła konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Bogusława Smólskiego po raz pierwszy przyznała nagrody w dwóch dodatkowych kategoriach. Laureatem nagrody SciVal Best Impact Award, przyznawanej badaczowi z największą ilością publikacji naukowych i najwyższym wskaźnikiem cytowań według bazy SciVal w Polsce, został jeden z największych światowych autorytetów w dziedzinie syntezy charakteryzacji ciekłych kryształów, prof. dr hab. inż. Roman Dąbrowski, kierownik Zakładu Chemii na Wydziale Nowych Technologii Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. W kategorii SciVal Best Connectivity Award nagrodzony za najbardziej efektywną współpracą z innymi naukowcami na poziomie międzynarodowym został prof. dr hab. Grzegorz Wrochna, dyrektor Narodowego Centrum Badań Jądrowych.
„Barierą, o której środowisko uniwersyteckie wspomina najczęściej, są oczywiście pieniądze. Procent PKB, jaki Polska przeznacza na naukę wciąż mocno odstaje od unijnej średniej. Brak funduszy staje się jednak często jedynie wymówką. Polskie uczelnie borykają się z wieloma innymi problemami, które mogą podcinać skrzydła młodym badaczom. Właśnie dlatego współpraca międzynarodowa czy możliwość uczestniczenia w zagranicznych projektach jest dla naukowców tak cenna”, powiedział Igor Hundziak, przedstawiciel wydawnictwa Elsevier.

Więcej informacji o konkursie www.perspektywy.org/elsevier
Więcej informacji o wydawnictwie Elsevier na www.elsevier.com


Elsevier
Elsevier to międzynarodowe wydawnictwo będące światowym liderem w publikacjach czasopism i książek naukowych. Firma współpracuje ze światowymi organizacjami naukowymi i wydaje rocznie ponad 2 tys. czasopism, włącznie z prestiżowymi Lancet i Cell oraz 20 tys. tytułów książek naukowych, włączając w to główne recenzje prac z Mosbiego i Saunders. Elektroniczne bazy wydawnictwa takie jak SciVerse Science Direct, SciVerse Scopus, Reaxys, MD Consult i Nursing Consult, poprawiają wydajność pracy naukowców oraz lekarzy, a SciVal Suite i MEDai’s Pinpoint Review pomagają instytutom naukowym i badawczym w dostarczaniu najlepszych rozwiązań z zachowaniem optymalnych kosztów. Wydawnictwo Elsevier z siedzibą w Amsterdamie, zatrudnia 7 000 pracowników na całym świecie. Firma jest częścią Reed Elsevier Group PLC, światowego lidera w dostarczaniu informacji. Współwłaścicielami wydawnictwa są firmy Reed Elsevier PLC oraz Reed Elsevier NV, notowane na giełdach w Amsterdamie, Londynie i Nowym Jorku.